• Odwiedziło nas: 1929071

AMUL W NASZEJ SZKOLE

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Sompolnie Jolanta Rosiak oraz Anna Czyżewska nawiązały bardzo interesującą współpracę z Aktywnym Małym Uniwersytetem Latającym.
W roku akademickim 2013/2014 Instytut Psychologii UAM w Poznaniu uruchomił projekt pt. AMUL (Aktywny Mały Uniwersytet Latający). Projekt opracowali studenci i doktoranci psychologii i kognitywistyki oraz pracownicy Instytutu pod kierunkiem prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej. Celem projektu jest dotarcie z ciekawymi zajęciami do dzieci w przedszkolach oraz do uczniów w szkołach podstawowych i gimnazjach wiejskich i w małych miastach oraz propagowanie nauki w interaktywnej, dynamicznej i przede wszystkim, ciekawej formie.

AMUL dotarł do nas. Piątek 7. kwietnia dla uczniów i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Sompolnie rozpoczął się inaczej niż zwykle. Wszyscy zjawili się w szkole ubrani w kapelusze, czapeczki, kaski. Tak czekali na gości z Poznania.
Odwiedziło nas 17 studentów pod przewodnictwem pani prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej. W szkole nad sprawnym przebiegiem warsztatów  czuwała pani Sandra Wilczyńska. Studenci przygotowali i przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia. Był to dzień wyjątkowy, pełen emocji,  zabawy i magii. Dziękujemy!!!