• Odwiedziło nas: 1936519

Światowy Dzień Zdrowia w naszym przedszkolu.

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, który został ustanowiony, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – 7 kwietnia 1948 roku.

Na okoliczność obchodów Światowego Dnia Zdrowia każdego roku określany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który wymaga szczególnej uwagi. W 2024 roku obchody będą organizowane pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”.
Każdy powinien mieć prawo do dostępu do usług zdrowotnych, edukacji i informacji oraz do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania.

W poniedziałek 08.04. przedszkolaki z grupy Motylków i Żabek podczas zabaw edukacyjnych utrwaliły wiadomości dotyczące tego , jak należy dbać o zdrowie, przypomniały sobie zasady higieny, zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania oraz jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu.