• Odwiedziło nas: 1946660

Warsztaty o emocjach

W listopadzie 2023r. nasi uczniowie klas 3, 5 i 6 mieli możliwość uczestniczenia  w zajęciach warsztatowych poprowadzonych przez specjalistów z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie.

Było to kolejne doświadczenie, kiedy dzieci uczyły się rozpoznawania i wyrażania swoich emocji. Uczyły się jak radzić sobie z trudnymi emocjami, aby przy tym nie zranić uczuć innych.

Emocje są nam potrzebne, powinniśmy je przeżywać. Są źródłem informacji o nas samych, motywują do działania, uwalniają od stresu, pomagają nam sprawnie komunikować się. Niestety brak umiejętności kontrolowania swoich emocji, może prowadzić do przykrych rezultatów. Bywa tak, że sami stwarzamy sytuacje, które skutkują nieprzyjemnymi emocjami i niepożądanymi zachowaniami.

Pedagog szkolny – Aneta Kostrzewska