• Odwiedziło nas: 1936586

Wycieczka do Poznania

12 marca 2024r. uczniowie klasy Va,b oraz VIa wybrali się na wycieczkę do Poznania. Podczas wizyty w stolicy Wielkopolski odbyli spacer po Starym Rynku, zwiedzili Palmiarnię, która już od ponad stu lat znajduje się w Parku Wilsona, będąc najstarszym i największym tego typu ogrodem w Polsce i jednym z najstarszych w Europie.

Uczniowie odbyli niezapomnianą podróż po odległych kontynentach wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia dodatkowo wzbogaciły dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. W dziewięciu pawilonach ujrzeli ponad tysiąc gatunków roślin, w akwariach 170 gatunków ryb oraz około 50 gatunków roślin wodnych. W poszczególnych pawilonach zapoznali się z roślinnością określonej strefy klimatycznej (klimatu umiarkowanego, subtropikalnego, tropikalnego, sukulenty i kserofity starego i nowego świata, a także roślinność sawanny).

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki. Uczniowie zwiedzili scenę i zaplecze teatru, w trakcie której dowiedzieli się kto i w jaki sposób tworzy spektakle oglądane na scenie. Podawane informacje przeplatane były teatralnymi anegdotami, dzięki czemu zwiedzający zapoznali się z historią budynku, dniem pracy artysty czy cyklem przygotowań do spektaklu premierowego.