• Odwiedziło nas: 1946774

Integracyjna wycieczka klasy III b

12 czerwca 2023 r. uczniowie klasy III b wraz z rodzicami i wychowawcą udali się na wycieczkę do Kopalni Soli Kłodawa. Mieliśmy okazję zwiedzić największą i najgłębszą, a jednocześnie najmłodszą kopalnię soli w Polsce, gdzie wydobywa się najczystszą sól kamienną o barwie białej i różowej. Przewodnik oprowadził nas tajemniczymi tunelami opowiadając wiele ciekawych historii i legend o początkach powstania kopalni. Dodatkowo zapoznał uczniów ze specyfiką zawodu górnika, wielowiekową tradycją wydobywania soli. Po dwugodzinnym zwiedzaniu, wyjechaliśmy na powierzchnię ziemi i udaliśmy się do pizzerii na spotkanie integracyjne. Wycieczka odbyła się z okazji zakończenia roku szkolnego.

Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie spotkania, a tacie Piotrka – Panu Waldemarowi Marciniakowi za możliwość zwiedzania kopalni!