• Odwiedziło nas: 1947129

CO WYPADA WIEDZIEĆ PATRIOCIE ? –KLASA 1 C JUŻ WIE !

Projekt edukacyjny „Co to jest Niepodległość” realizowany był w klasie 1 c.  Jego głównym celem było zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków,  przybliżenie w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych – godło, flaga i hymn i kształtowanie postaw patriotycznych.

W czasie realizacji projektu pt. „Co to jest Niepodległość? ” dzieci szukały odpowiedzi na kilka pytań: O co walczyli polscy żołnierze?. Co to znaczy być Polakiem i żyć w wolnym kraju?. Co to jest Niepodległość? Kim był Józef Piłsudski? Odpowiedzi udzielił uczniom Pan Jacek Tymiński-nauczyciel historii oraz Filip, Zuzanna i Patrycja. Pogadanka, prezentacja slajdów, zdjęć i ilustracji dotyczących tematu pomogła dzieciom zrozumieć znaczenie bycia patriotą i jakie znaczenie dla każdego Polaka powinny mieć symbole narodowe, iż niepodległość podlega na nie podleganiu żadnemu innemu państwu, a mieszkańcy mogą mówić w ojczystym języku i maja wolna mowę i że zawdzięczamy to ludziom , którzy walczyli kiedyś  o wolność Polski. Uczniowie wykonali również prace plastyczne: godło, flagę i mapę Polski różnymi technikami, a także plakat o 100 Rocznicy Niepodległości Polski. Kolejnym działaniem w realizacji projektu był czynny udział uczniów kl.1 c w  lekcji bibliotecznej na temat „Co wypada wiedzieć patriocie?”, zorganizowaną przez Miejsko-Gminą Bibliotekę Publiczną w Sompolnie.