• Statystyki

    • Odwiedziło nas: 1946716
    • Do końca roku: 228 dni
    • Do wakacji: 35 dni
  • Kalendarium

    Piątek, 2024-05-17

    Imieniny: Brunony, Sławomira

  • Kartka z kalendarza

Nadia: Hejt w szkole i w internecie - jak pomóc i zapobiegać ?

Artykuł ma na celu porusznie niezywkle ważnego tematu jakim jest obrażanie nastolatków w sieci jaki i również wsród równieśników, oraz ukazanie ważnych porad dla rodziców dotyczących pomocy dla swojego dziecka .

Każdy z nas jest inny , posiadamy różne zainteresownia, charaktery oraz pragnienia. Mamy cele które chcemy osiągnąć oraz wiele planów do zrealizownia. Czasami jednak spotykamy się z niezrozumieniem, wiele osób mówi ,że przesadzamy, krytykuje nas i nasze poglądy, uważają nas za dziwnych ,ponieważ nasze zdanie różni się pod wieloma względami od ich przekonania na dany temat . Trudno jest zrozumieć, dlaczego duża część osób nie akceptuj drugiego człowieka, ze względu na to gdzie mieszka, jak się ubiera, czy poprostu jaki jest. Takie zachowania występują często u młodych ludzi. Według ankiety przeprowadzonej przez pewien portal internetowy, co trzeci nastolatek zadeklarował, że padł ofiarą wyzwisk lub był ośmieszny w sieci. Statystki są bardzo niepokojące i alarmują o trzymanie ręki na pulsie. W swojej pracy odpowiem na tytułowe pytanie, które brzmi "jak pomóc ofierze hejtu oraz jak mu zapobiec ".

Kluczem do rozwiązanie problemu surowej krytyki wsród nastolatków oraz cyberprzemocy jest szczera rozmowa z osobą poszkodowaną przez powyższe zachowania. Człowiek który stał się obiektem wyśmiewania, nie może sam na sam walczyć z tym probleme, gdy jest samotny odczuwa poczucie bezradności i nie potafi poprosić o pomo ,gdyż nie jest w stanie zaufać kolejnej osobie ze względu na przykre wydarzenia, które go spotkały. Gdy rodzic bądz opiekun prawnym zauważy u swojej pociechy nietypowe dotychczas zachownie musi natychmiast interweniować i namawiać do rozmowy. Jeżeli, przemoc słowna występuje na terenie szkoły, należy zgłosić to do wychowawcy klasy a następnie do szkolnego pedagoga, są to osoby które bez wahania wyciągną pomocną dłoń i zrobią wszystko żeby rozwiązać tą sprawę i znalezć jej winowajcę. Natomiast cyberprzemoc jest zupełnie inną sprawą, nie występuje na tej samej płaszczyźnie co ośmieszanie w szkole, lecz rozprzeszczenia się w mediach społecznościowych . Osoba dażąca nienawiścią swojego równieśnika publikuje ośmieszajce go treści na takich portalach jak Facebook czy Instagram. W takim wypadku należy przedstawić sytuację policji i dowody na wystąpienie cyberprzemocy. Natychmiastowo zostaną podjęte działania operacyjne a konto hejtera zostanie usunięte z portalu .

Rodzicu, opiekunie! Nie lekceważ problemów swojego dziecka! Nie pozwól na to, żeby czuło się samotne i odczucone .

NA GÓRĘ