• Odwiedziło nas: 1946774

ZSM Radziejów oferta edukacyjna

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH
im. Józefa Piłsudskiego
88 – 200 Radziejów, ul. Kościuszki 58 tel/fax 54 285 3625, e-mail: poczta@zsmradziejow.pl
Radziejów, kwiecień 2020 r.

Drodzy Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych!
Pierwszy, jakże ważny etap edukacyjny, przyszło Wam kończyć w warunkach szczególnych, gdy objęci nakazem by zostać w domach i uczycie się samodzielnie.

Musicie stanąć także przed jednym z ważniejszych wyborów w Waszym dotychczasowym życiu: wyborem swojej zawodowej ścieżki. To czas, w którym powinniście określić swoje zainteresowania i umiejętności do wykonywania konkretnego zawodu. Wasz wybór jest szansą na dobre perspektywy na przyszłość: wymarzoną pracę, godne zarobki i rozwój osobisty.
Absolwenci Naszej Szkoły są świadectwem, że można spełniać swoje marzenia i być profesjonalistą w swoim zawodzie. W ofercie edukacyjnej przygotowanej dla Was na rok szkolny 2020/2021 każdy znajdzie coś dla siebie.
 Technik logistyk – klasa mundurowa
Branża logistyczna jest gałęzią gospodarki, która ciągle się rozwija a zapotrzebowanie na techników logistyków wzrasta. Osoby pracujące w tym sektorze mogą liczyć na stabilne zatrudnienie i zarobki. Specjaliści ds. logistyki znajdują pracę w transporcie, spedycji, usługach, produkcji i handlu. W ramach tego zawodu wprowadziliśmy dla Was innowację pedagogiczną „Gotów do pracy i obrony – podstawy wiedzy o służbach mundurowych”. Jako jedyna szkoła w naszym regionie podpisaliśmy umowę współpracy z 56. Bazą Lotnictwa w Inowrocławiu, co oznacza że zajęcia będą prowadzone przez zawodowych żołnierzy. Praca w służbach mundurowych gwarantuje stabilizację życiową, pakiet przywilejów socjalnych oraz możliwości awansu. Warto też pamiętać, że funkcjonariusze państwowi cieszą się dużym zaufaniem społecznym i prestiżem.
 Technik informatyk
Branża informatyczna jest obecnie najszybciej rozwijającą się specjalizacją. Informatycy są niezwykle poszukiwani i cenieni na rynku pracy, głównie dlatego że dziedzina ta jest wielokierunkowa. My, proponujemy Wam niezwykle ciekawą innowację: „E-sport
i projektowanie gier komputerowych”, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym i móc przy tym godnie zarabiać.
Technik spawalnictwa
To zawód, na którym opiera się cały przemysł związany z tworzeniem konstrukcji metalowych i obróbką metalu. Umiejętności wykonywania połączeń spawanych są szczególnie cenne i tym samym bardzo dobrze opłacane. Spawacz zatrudnienie znajdzie nie tylko w: przedsiębiorstwach, górnictwie, stoczniach, zakładach naprawczych, zakładach produkcyjnych, rzemieślniczych, ale także wszędzie tam, gdzie konieczne jest stosowanie technologii trwałego łączenia metali. Wybierając ten zawód inwestujesz w siebie.
Technik reklamy
Propozycja skierowana do wszystkich tych, którzy potrafią myśleć nieszablonowo, są kreatywni i lubią wyzwania. Pozwolimy Ci zdobyć wiedzę niezbędną do pracy w reklamie, wydawnictwie, redakcji, marketingu oraz handlu. Chcemy stworzyć klasę inną niż wszystkie, bez zamykania uczniów w schematy. Nowoczesne firmy poszukują właśnie takich pracowników i solidnie to wynagradzają.
 Technik mechanik
Ten cieszący się uznaniem zawód jest perspektywą dla osób lubiących samodzielnie tworzyć, majsterkować, naprawiać różne maszyny i urządzenia. Rynek pracy ubogi w tzw. „złote rączki” przyczynia się do tego, że realne zarobki mechaników utrzymują się na bardzo dobrym poziomie.
 Zapotrzebowanie na usługi fryzjerskie i kosmetyczne wciąż rośnie i daje możliwości szybkiego zatrudnienia po skończeniu szkoły. Współcześnie salony oferują coraz więcej zabiegów upiększających, a dzięki certyfikatom na stylizację brwi i rzęs masz sposobność od razu podbić serca klientek i pracować na własny rachunek.
 Kucharz to zawód dla osób z pasją, kochających karmić ludzi. Mówimy, że „jemy oczami”, dlatego coraz więcej dań serwowanych przez kucharzy wygląda jak dzieła sztuki. U nas będziesz mieć szansę oszlifować swój talent kulinarny, tak by nauczyć się zdrowo i racjonalnie przygotowywać posiłki.
Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to idealna praca dla osób, które cechuje dokładność, co jest podstawą jakości i trwałości wykonanej pracy. Właśnie takich pracowników brakuje w branży budowlanej i tacy osiągają sukces finansowy.
 Ślusarz to zawód nieco zapomniany, a bardzo poszukiwany na dzisiejszym rynku pracy. W związku z tym, że na rynku pracy brakuje fachowców, jest to zawód dobrze płatny
i cieszący się uznaniem. Ponadto, wybierając ten kierunek masz możliwość ukończenia kursów kwalifikacyjnych na spawacza, które dają duże korzyści zarobkowe.
Przygotowując dla Was ofertę kształcenia na nowy rok szkolny mieliśmy na względzie przede wszystkim realne szanse na zdobycie przez Was pracy po zakończeniu edukacji na etapie szkoły średniej. Współczesny rynek pracy wymaga od nas szybkiego zdobywania doświadczenia zawodowego. Nasza szkoła zapewnia Wam praktyki, podczas których możecie się wykazać, być może u swoich potencjalnych pracodawców. Nasi uczniowie osiągają także coraz lepsze wyniki w egzaminach zawodowych i maturalnych. Dzięki temu, kontynuują naukę na wyższych uczelniach w całym kraju.
Zdajemy sobie sprawię, że nauka w szkole średniej to nie tylko pogłębianie wiedzy i zdobywanie ocen. To także czas zawiązywania tych najtrwalszych przyjaźni na całe życie, czas kształtowania charakteru i budowania moralności. Dokładamy wiele starań, aby ten okres przebiegał w atmosferze wzajemnego szacunku i wsparcia. Jesteśmy placówką, w której można się czuć bezpiecznie i bez obaw wyrażać swoje poglądy, a każdy uczeń traktowany jest indywidualnie.
Gorąco zachęcamy do wyboru Naszej Szkoły, jako Twojego miejsca na najbliższe kilka lat! Przyjdź i przekonaj się, że było warto!
P.S. wszystkie informacje i aktualności są dostępne na naszej stronie: www.zsmradziejow.pl
Do zobaczenia