• Odwiedziło nas: 1946831

"Uczniowskie ekonawyki"

Uczniowie klasy 1 b w marcu przystąpili do udziału w projekcie edukacyjnym Fundacji Nasza Ziemia pod hasłem "Uczniowskie ekonawyki". Dzieci obejrzały i omówiły trzy filmy edukacyjne: " Woda"',  "Energia elektryczna", "Odpady", których tematyka dotyczyła ochrony środowiska.  Dzięki nim dzieci w przystępny sposób mogły przyswoić wiedzę dotyczącą codziennych ekologicznych zachowań i wyrobić odpowiednie nawyki niosące korzyści dla całej planety.

Dzieci zaprezentowały też swoje pomysły, aby chronić Ziemię. Obejrzały serię plakatów nawołujących do przestrzegania ekologicznych zachowań, które z czasem wejdą nam w nawyk i będą towarzyszyć w codziennym życiu. Innym działaniem zachęcającym do oszczędzania wody było wykonanie chmur z kropelkami, które przypominały o krążeniu wody w przyrodzie.  Uczniowie nieprzerwanie edukują innych w różnych codziennych sytuacjach, których zachowanie zagraża naszej Planecie.