• Odwiedziło nas: 1946889

POZNAJ POLSKĘ

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie i nauczyciele po raz kolejny będą mogli wyjechać na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. Na ten cel Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy 50 mln zł! Nabór wniosków ruszy 5 września o godz. 11:00. W poprzednim roku szkolnym program cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Skorzystało z niego ponad 460 tys. uczniów. W ramach 11 tys. wycieczek edukacyjnych odkrywali oni bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne naszego kraju.

–  Program cieszy się ogromną popularnością. Wszystkie szkoły, które są zainteresowane wycieczkami dla swoich uczniów jesienią tego roku, prosimy o składanie wniosków od 5 września od godz. 11.00 – mówił minister Przemysław Czarnek, zachęcając do udziału w inicjatywie. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w gmachu MEiN, Minister Edukacji i Nauki przybliżył założenia jesiennej edycji programu „Poznaj Polskę”.