• Odwiedziło nas: 1946918

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania baśni H.Ch. Andersena klas I-III.

02 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który wiąże się z rocznicą śmierci duńskiego baśniopisarza  Hansa Christiana Andersena, dlatego 16.04 2022r.  w naszej szkole odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Pięknego  Czytania  Bajek Andersena w klasach I-III.

Celem konkursu było rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspierania czytania dla najmłodszych, promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania właściwą literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównywanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, uczenie zdrowej rywalizacji  w miłej atmosferze.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III wytypowani przez nauczyciela wychowawcę, najlepiej czytający  fragmenty dowolnej baśni  H.  CH. Andersena na trzech poziomach:

I poziom kl. I

II poziom kl. II

III poziom kl. III

Komisja podczas czytania oceniała: płynność, wyrazistość, dykcję, interpretację czytanego tekstu. Komisja przyznawała dodatkowy punkt za  teksty zawierające dialogi. Za każdą z w/w kategorii dobrego czytana uczestnik mógł uzyskać od 0-5 punktów.

Uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze, które komisja bacznie obserwowała, słuchała i oceniała podczas czytania dzieci. Najwięcej emocji dostarczył uczestnikom czas oczekiwania na werdykt komisji. Wkrótce nastąpiło ogłoszenie wyników.  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy, słodycze, a pozostali uczestnicy dyplomy i słodkie nagrody pocieszenia.

Dla wszystkich laureatów konkursu wielkie uznanie i gratulacje od organizatorek Pani: Danuty Dreslerskiej i Grażyny Szcześniak.

PONIŻEJ LAUREACI KONKURSU:

NGRODY: