• Odwiedziło nas: 1946982

Szanowni Rodzice!

Nasza szkoła przystąpiła w ramach szkolnej inicjatywy profilaktycznej do realizacji projektu „Nawigacja w każdą pogodę”.

Jest to opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej pakiet narzędzi badawczo-profilaktycznych do samodzielnego wykorzystania przez kadry szkolne. Umożliwia on wykonanie autodiagnozy środowiska szkolnego oraz realizację działań profilaktycznych opartych na wynikach tej diagnozy.

Projekt jest skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli na poziomie klas VII i VIII, a jego koordynowaniem zajmuje się pedagog szkolny.

Głównym celem szkolnej inicjatywy jest poprawa kondycji psychicznej uczniów   i zapobieganie problemom mogącym wynikać z jej pogorszenia ( w tym m.in. przemocy, korzystania z substancji psychoaktywnych, uzależnieniom behawioralnym) z uwagi na utrzymujący się stan pandemii lub po jej ustąpieniu.

Działania wspierają realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa: 1. Wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny, m.in. przez właściwą organizację zajęć edukacyjnych wychowanie do życia w rodzinie oraz realizację zadań programu wychowawczo-profilaktycznego; 2. Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.

Zrealizowanie projektu kończy się otrzymaniem przez szkołę certyfikatu uczestnictwa.

W celu bliższego zapoznania się z zasadami projektu zachęcam do obejrzenia materiałów szkoleniowych.

Pedagog szkolny – Aneta Kostrzewska.