• Odwiedziło nas: 1947030

DZIEŃ ANGLIKA

Dnia 5 maja 2023r. w naszej szkole odbył się Dzień Anglika. Jednym z konkursów, w którym udział mogli wziąć wszyscy uczniowie było przebranie się za postacie kojarzone z Wielką Brytanią. W tej konkurencji prym wiedli uczniowie klas I-III, a nagrodzeni zostali Natalia Budna i Wojtek Leszczyński z klasy 2b oraz Igor Jaśkowski z klasy 2a.

Uczniowie klas IV-VIII  wzięli udział w konkursie plastycznym, w którym należało zilustrować symbole typowe dla architektury brytyjskiej. Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zajęła uczennica klasy 8b Klaudia Krawczyk, drugie –Nikola Jarka z klasy 5a, a trzecie otrzymała uczennica 6b Daria Kołakowska. Kolejnym konkursem było zaśpiewanie wybranych przez uczniów piosenek w języku angielskim.  Wygraną tego konkursu jest uczennica klasy 5b Kinga Podlasińska, drugie miejsce zajęła Nikola Jarka z klasy 5a, trzecie miejsce otrzymała Helena Wypychowska z klasy 6b i wyróżnienie powędrowało do Julii Michalak z klasy 5a. Dwoje uczniów z klasy 8a i 8d wykonało utwory muzyczne na instrumentach (skrzypce/keyboard).  Amelia Skalska zagrała na skrzypcach utwory „Never enough” i „I can’t help falling in love”, a Mateusz Wiśniewski wykonał na keyboardzie utwór zespołu Queen – Bohemian Rhapsody, intro z Disneya oraz „Remember me”.  Ostatnim konkursem było sprawdzenie wiedzy o Anglii poprzez aplikację Kahoot, zwyciężczynią tego konkursu jest Nikola Gruberska z klasy 8a. Dziękujemy wszystkim za udział.