• Odwiedziło nas: 1946716

„W świecie baśni Andersena”.

05. 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla kl. I-III  „W świecie baśni Andersena”. Konkurs przeznaczony był  dla czytelników klas I- III  Szkoły Podstawowej w Sompolnie. Warunkiem udziału w konkursie była znajomość baśni Hansa Christiana Andersena: „Królowa Śniegu”, „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Krzesiwo”, „ O dziewczynce, która deptała chleb” , „ Stokrotka”, „Świniopas”.  Celem konkursu było : popularyzowanie czytelnictwa,  promocja biblioteki oraz zawodu bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książką,  promocja literatury, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. Konkurs był jednoetapowy.

Uczniowie walczyli o tytuł „Znawcy baśni Andersena”, wykazując się wiedzą z zakresu przeczytanych baśni. Konkurs był jednoetapowy, miał charakter testu ( podkreślanie właściwych odpowiedzi).  Dla laureatów przewidziane były nagrody rzeczowe (I, II, III miejsce + wyróżnienie) oraz dyplomy, dla pozostałych uczestników dyplomy i nagrody pocieszenia. Dla wszystkich biorących udział celujące oceny cząstkowe.

LAUREACI KONKURSU:

I MIEJSCE  oraz   Tytuł „ ZNAWCY BAŚNI ANDERSENA” - POLA KRZEWICKA   klasa II B

II MIEJSCE  -   PRĘTKOWSKI  KAROL – klasa IB

III MIEJSCE -   HANNA  KWIATKOWSKA  Klasa IIIC

Dla wszystkich laureatów konkursu wielkie uznanie i gratulacje od organizatorek pani: Danuty Dreslerskiej i Grażyny Szcześniak.