• Odwiedziło nas: 1946918

Wizyta w Soplicowie. Szkolne Czytanie "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza

Z okazji Święta Patrona Szkoły Adama Mickiewicza uczniowie klasy 4 b i 5 b przygotowali uroczysty apel - inscenizację przybliżającą bohaterów i staropolskie obyczaje przedstawione w epopei narodowej.
Uroczystość uświetnili swą obecnością goście: pan Roman Bednarek, Burmistrz Miasta i Gminy Sompolno, pani Justyna Wesołowska, Kierownik Wydziału Oświaty oraz pani Katarzyna Janicka, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sompolnie.

Szkolne Czytanie "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza przyczyniło się do popularyzacji czytelnictwa wśród społeczności szkolnej. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury – najpopularniejszego dzieła jednego z największych polskich poetów.