• Odwiedziło nas: 1947081

SPOTKANIE AUTORSKO-PROFILAKTYCZNE Z ANDRZEJEM KACZKOWSKIM

Dla nastolatka informacja, że narkotyki są złe, to żadna informacja. Dlatego Edyta Jankowska i Magdalena Drzewiecka-Budna zaprosiły do naszej szkoły Andrzeja Kaczkowskiego, człowieka, który sam wpadł w sidła uzależnienia. Andrzej jest autorem książki „Ja, hipis – narkoman. Od fascynacji do degrengolady”, której tłem stały się wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w Polsce lat 80. i 90. Bohater książki - Kaczor - już jako nastolatek zaczął wyznawać ideały hipisowskie. Kochał i kocha książki, filozofię, muzykę, ludzi.

Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, co znaczy uzależnienie, jak sie przed tym bronić, co skłoniło go napisania poruszającej książki. Andrzej wyjaśnił uczniom szkodliwe szkodliwe działanie narkotyków dla zdrowia fizycznego, psychicznego i rozwoju młodego człowieka.