• Odwiedziło nas: 1947161

W SIATKÓWCE NAJLEPSZE W POWIECIE

24 lutego 2016 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Sompolnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Otwarcia zawodów dokonała dyrektor szkoły p. Jolanta Rosiak wspólnie z przedstawicielem Starostwa Powiatowego p. Karolem Baranowskim.

W turnieju wzięły udział reprezentacje Szkół Podstawowych Rzgowa, Brzeźna, Morzyczyna, Budzisławia Kościelnego, Dobrosołowa oraz gospodarzy turnieju. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym w dwóch grupach, a następnie mecz o miejsce trzecie i finałowy. Sędzią głównym był p. Mariusz Budny a liniowymi uczennice kl. II a „sportowej” naszego gimnazjum. Dziewczęta również liczyły punkty i prowadziły sekretariat zawodów.

Po pierwszych spotkaniach zawodniczki, trenerzy i licznie zgromadzona publiczność ujrzeli poziom umiejętności  jaki reprezentują poszczególne drużyny. Nie było żadnej drużyny, która byłaby tzw. dostarczycielem punktów, co świadczy o dobrym przygotowaniu młodych zawodniczek przez swoich opiekunów. Wiadomo, że zawsze znajdzie się faworyt imprezy. Tutaj po cichu mówiło się o Sompolnie, które w tych zawodach co roku zajmuje najwyższą lokatę. I tym razem nie było inaczej, nasze zawodniczki wygrały wszystkie swoje mecze w grupie (bez straty seta) i w meczu finałowym odnoszą zwycięstwo 2:0 z drużyną z Dobrosołowa. III miejsce – Budzisław Kościelny, IV – Rzgów.

Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i medale, które wręczyli: Pani Dyrektor wspólnie z radnym miejskim p. Andrzejem Prętnickim. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i zadowolenia z realizacji swojej, sportowej pasji.