• Odwiedziło nas: 1946619

ŚWIĘTO PATRONA GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

9 czerwca w naszym Gimnazjum po raz pierwszy obchodzono święto patrona szkoły. Dzień ten jest rocznicą bitwy pod Ruszkowem- Ignacewem, w której oddział płk. Calliera pokonał wojka rosyjskie. Poległych pod Ignacewem sześciu powstańców pochowano na cmentarzu w Sompolnie. Rano uczniowie, nauczyciele i dyrekcja udali się na cmentarz parafialny. Tam przeczytano apel pamięci, złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie poległych powstańców styczniowych.

Po powrocie do szkoły na sali gimnastycznej odbył się Turniej Wiedzy o Sompolnie i Powstaniu Styczniowym. Składał się on z części pisemnej i ustnej. Trzyosobowe reprezentacje klas gimnazjalnych rozwiązywały test, w wyniku którego, do części finałowej zakwalifikowały się klasy IIa, IIb, IIIa i IIIb.

Zanim zaczęła się część ustna, uczniowie wysłuchali uroczystego apelu, przygotowanego przez klasy drugie. Apel zakończył się odśpiewaniem „Roty”.

Po apelu zaczęła się część ustna. Każda reprezentacja odpowiadała na pięć pytań. Po podliczeniu punktów okazało się, że o III miejsce musiała odbyć się dogrywka pomiędzy klasami IIIa i IIIb. Ostatecznie wyniki Turnieju były następujące:

I miejsce – kl.II b (Agnieszka Wolska, Natalia Erber , Adrian Witkowski)

II miejsce – II a (Iza Gulczyńska, Szymon Bierut, Dawid Sosnowski)

III miejsce – III b (Natalia Lesińska, Mateusz Kobus, Marcel Nawrocki)

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary.