• Odwiedziło nas: 1947129

II Integracyjny Fastiwal Nauki

07 października 2016 r sześcioro uczniów gimnazjum wzięło udział w II Integracyjnym Fastiwalu Nauki organizowanym przez Fundację Mielnica we współpracy z Gminą Skulsk oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Celem festiwalu było propagowanie najnowszych osiągnięć nauki,  motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności oraz integrowanie uczniów i włączenie osób niepełnosprawnych do działań naukowych.
Uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać wykładów dr hab.prof. Centrum Fizyki Teoretycznej PAN Lecha Mankiewicza pod tytułem „ Nie bójmy się cyfrowej edukacji” oraz prof. zw. dr hab. Piotra Pierańskiego z Politechniki Poznańskiej pod tytułem „Fizyka muzyki”. Ucznowie naszej szkoły zaprezentowali 2 projekty przygotowane pod okiem pani Agnieszki, pani Edyty i pani Moniki, Weronika, Paweł i Michał z kl. II b – przygotowali makietę wulkanu i przedstawili zjawisko erupcji wulkanicznej. Łukasz z kl. II b ,  Kamil K.i Kamil W. z kl. III b wykonali model „camera obscura” i udowodnili, że takim urządzeniem można zrobić zdjęcie.
Ich projekty zostały poddane surowej ocenie, a sami uczniowie musieli odpowiedzieć na wiele pytań komisji oceniającej prace. W nagrodę za zaangażowanie otrzymali nagrody książkowe  oraz drobne pamiątki.