• Odwiedziło nas: 1946889

„Pola nadziei”

Już po raz drugi uczniowie Gimnazjum im. Powstańców Styczniowych w Sompolnie wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu.  W niedzielę 30 kwietnia 2017 r. trzydziestu wolontariuszy ubranych w żółte koszulki z hospicyjnym logo wręczało napotkanym osobom żonkile jako symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Zbiórka odbyła się po każdej Mszy św. przy kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Sompolnie. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: p. Magdalena Drzewiecka – Budna, p. Dorota Kaczmarczyk, p. R. Wieczorkiewicz oraz p. Anna Czyżewska. Podczas kwesty udało się zebrać kwotę 2183 zł.
 Za każde wsparcie wszystkim serdecznie dziękujemy. Kolejna kwesta już w przyszłym roku.