• Odwiedziło nas: 1930368

Uroczystość nadania imienia „Zielony zakątek” w Przedszkolu Miejskim w Sompolnie

Data 12.05.2017 r. wpisała się na stałe w historię naszego przedszkola, gdyż tego dnia odbyła się w naszej placówce szczególna uroczystość. Naszemu przedszkolu nadano imię Zielony Zakątek. O wyborze imienia  zadecydowali przede wszystkim nasi wychowankowie, ale również rodzice i personel przedszkola.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości m.in. Burmistrz Miasta Sompolna, wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Koninie, emerytowani pracownicy  przedszkola, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektorzy szkół  oraz placówek kulturalno - oświatowych, kierownicy i szefowie instytucji, z którymi od wielu lat współpracuje nasza placówka, a także przedstawiciele  prasy („Przegląd koniński”).

W części oficjalnej odbyły się przemówienia Pani Dyrektor Adriany Stolarskiej i zaproszonych gości oraz poświęcenie sztandaru  i uroczyste odsłonięcie tablicy z nazwą  przedszkola. Na ręce Dyrektor placówki złożono kwiaty oraz pamiątkowe upominki. Następnie miała miejsce długo oczekiwana część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków, którą rozpoczęto odśpiewaniem hymnu przedszkola. W dalszej części swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały wszystkie grupy przedszkolne prezentując tańce, piosenki i wiersze .   Goście byli zachwyceni umiejętnościami naszych wychowanków, o czym świadczyły gromkie brawa .Na zakończenie części artystycznej uczestników tej niecodziennej uroczystości pani dyrektor zaprosiła wszystkich gości  do zwiedzania naszego przedszkola, obejrzenia prac dzieci oraz kroniki przedszkolnej, a także wpisania się do pamiątkowej księgi.

Hymn i sztandar z logo naszego przedszkola tworzą specyficzny wizerunek przedszkola, podkreślają  indywidualność placówki, wyróżniając ją spośród innych. Wybrane imię  ma symbolizować harmonijny rozwój dzieci w otoczeniu przyrody ,w bezpiecznym, ciepłym i spokojnym  miejscu, wśród przyjaznych osób i życzliwych rówieśników.