• Odwiedziło nas: 1950672

„Ja jestem ok, Ty jesteś ok” – warsztaty o tolerancji

„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju” – tak zaczyna się Deklaracja na temat Zasad Tolerancji ustanowionych przez państwa członkowskie UNESCO.

Ja jestem ok, Ty jesteś ok” to tytuł warsztatów edukacyjnych o tolerancji, w których brali udział uczniowie klas IV. Spotkania odbyły się we współpracy z Powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Ślesinie. Warsztaty poprowadziła p. Magdalena Broniszewska. Były to zajęcia integrujące grupę i odbudowujące  relacje koleżeńskie, które uległy rozluźnieniu w wyniku zdalnego nauczania. Na spotkaniu uczniowie  pogłębili wiedzę o sobie, uczyli się rozumienia swoich potrzeb, tolerancji i akceptacji swej odmienności, w tym respektowania praw swoich  i innych.