• Odwiedziło nas: 1950457

TURNUS PROFILAKTYCZNY

Uczniowie klasy 1a, 2a oraz 3b gimnazjum w dniach od 08 do 12 maja 2017r. uczestniczyli w turnusie profilaktycznym w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.

Podczas pięciodniowego pobytu w Centrum młodzież realizowała programy profilaktyczne, prewencyjno - interwencyjne, edukacyjne i wychowawcze, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki uzależnień oraz szeroko pojętej interwencji kryzysowej, promowania zdrowia i aktywnych form wypoczynku dziecięcego.

Zajęcia profilaktyczne miały na celu dostarczanie wiedzy o uzależnieniach i innych zagrożeniach. Elementy treningu interpersonalnego uczyły ważnych życiowych umiejętności tj. asertywności, radzenia  sobie ze agresją, stresem, komunikację interpersonalną, empatii, samoświadomości i innych. Profilaktyczne działania alternatywne - ukazywały alternatywy wobec zachowań ryzykownych, stymulowanie aktywności i stwarzanie okazji do poszerzania doświadczeń oraz rozwijanie zainteresowań, integrację zespołu klasowego m.in. poprzez sport (np. zajęcia na siłowni, boisku) oraz zajęcia artystyczne (śpiew, gra na instrumentach, taniec) i techniczne.

Podczas pobytu opiekę nad młodzieżą pełnili p. A. Kostrzewska, p. D. Przybysz,
p. E. Ulańska oraz p. J. Ulański.